AUTONOMIA

" Żaden człowiek nie jest wolny, jeśli nie jest panem samego siebie. " Epictetus

Autonomia

Ważnym aspektem ludzkiej wolności jest AUTONOMIA - uniezależnienie się od tzw. “ systemu” w możliwie najszerszym aspekcie.

Tak więc chodzi tu o szerokie spektrum życia - brak zależności od zewnętrzych źródeł pożywienia i wody, energii, ochrony zdrowia i życia itd.

Słowem chodzi tu o to, żeby być możliwie jak najbardziej samowystarczalnym, ponieważ całkowitą autonomiczność w obecnym świecie bardzo trudno osiągnąć. Im mniej jesteś zależny od czynników zewnętrznych tym Twoje życie i zdrowie jest bezpieczniejsze.

DSPŻ

DOMOWY SYSTEM PRODUKCJI ŻYWNOŚCI

Wyobraź sobie, że możesz sam produkować żywność ( praktycznie bez obsługowo i bezkosztowo ) - i beż żadnej wiedzy ogrodniczej. System produkuje pożywienie dla 2 osób na cały rok zapewniając do 250 kg pożywienia organicznego ( owoce, warzywa, zioła ). Tak wyprodukowane pożywienie ma kilkanaście razy więcej witamin i minerałów niż pożywienie z marketu - a wszystko to odbywa się 40 razy szybciej niż naturalna wegetacja - bez użycia grama ziemi. System zastępuje ogród o wielkości 60 m2 - zużywając przy tym tylko 5 % wody w porównaniu do tradycyjnych systemów upraw. Przy okazji produkujesz zdrową wodę,  system oczyszcza powietrze w Twoim domu - a wszystko to oparte o technologię... Tesli. System ma wielkość....... słupka szafli łazienkowej !

DNK

DOM NA KOŁACH

Mobilny dom wielkości do 35 m2, który w każdym czasie można przemieścić podpinając go do auta - przy czym jest zdecydowanie tańszy niż klasyczny dom. Jest w nim wszystko co potrzeba do całorocznego zamieszkania. Można zastosować w nim autonomiczne systemy np. wytwarzania, magazynowania i ogrzewania, które zapewnią niezależność od zewnętrzncyh źródeł energii.

SWIME

SYSTEM MAGAZYNOWANIA ENERGII

Autonomia wymaga pozyskiwania i magazynowania energii, aby uniezależnić się od zawodnych źródeł zewnętrznych. Nowoczesny magazyn energii ( domowy lub mobilny ) może być połączony ze źródłem wytwarzania energii przez co tworzy niezależny system autonomiczny. Przy tym jest o połowę lżejszy niż dotychczasowe wytwarzane systemy, posiada gwarancję na 20 lat, jego sprawność wynosi 99 %, i jest stanie naładować się w 30 min. a ilość cykli ładowania i rozładowania dochodzi do 5 tys - i to nawet gdy jest rozładowywany do 0 % ( klasyczny system wytrzyma kilkunastokrotnie mniej ).

SO

SYSTEM OGRZEWANIA

W naszym klimacie niezbędny jest system ogrzewania. Standardowe systemy są nieefektywne - albo z powodu niskiej sprawności albo strat ciepła ( nie licząc uzależnienia od dostarczania energii z zewnątrz ). Są jednak systemy, które pozwalają ogrzać nawet duże powierzchnie przy niskich nakładach, ponieważ ich sprawność wynosi ponad 90 %. Urządzenie długości 1-1,2 m zużywa przy tym 40 % energii. 3 razy szybciej ogrzewa pomieszczenie w porównaniu do innych konwekcyjnych dzięki radiatorowi o powierzchni 4 metrów kwadratowych, który nagrzewa się do 180 stopni C. Temperatura 4 grzałek , które nie mają dostępu do powietrza wynosi 650 stopni C. Grzejnik posiada czujnik temperatury na kablu o długości 7 metrów. Ciepłe powietrze jest "wyrzucane" z prędkością 1,2 metra na sekundę. Oznacza to duże oszczędności - szczególnie w dobie drożejącej energii. Jeśli połączyć system takiego ogrzewania z systemem dostarczania energii oraz systemem ochrony termicznej ( termoodporności ) - straty można ograniczyć aż o ponad 90 %.

SBT

SYSTEM OCHRONY TERMICZNEJ

Zabezpieczenie pomieszczeń lub powierzchni przed nadmiernym nagrzewaniem lub ucieczką ciepła to nadal duży problem dla tradycyjnych systemów dociepleń. Są z reguły kosztowne i problematyczne w zastosowaniu. Ale nie dla technologii materiałowej....NASA opartej o nano- technologię, która posiada zdolności odbijania ciepła do 96% docierającej do powierzchni ! Inaczej mówiąc zastępuje 0,5 m ocieplenia styropianem - a grubość tego materiału termicznego to tylko......0,5 mm. Zastosowanie tego materiału pozwala znacznie poprawić termoizolacyjność obiektów ( ściany, dachy, powierzchnie płaskie, chropowate, drewniane, metalowe, betonowe, szklane itp. ) poprzez ograniczenie przemarzania przegród zimą, a także zbytniego ich nagrzewania latem. Przekłada się to na oszczędności w kosztach ogrzewania rzędu 30% w stosunku do izolacji standardowych oraz komfort chłodnego wnętrza przy wysokich temperaturach zewnętrznych ( oszczędności na urządzeniach klimatyzacyjnych do 60% ) a nawet obniżaniu kosztów zasilania urządzeń chłodniczych (chłodnie, mroźnie, lodówki) od 60 do 80% ! Pozwala na „oddychanie” ścian - ma wysoką przepuszczalność pary wodnej, eliminuje pleśnie i grzyby będąc przy tym wodoodpornym. Poprawia komfort termiczny pomieszczeń - zapewnia równomierny rozkład temperatury we wszystkich strefach pomieszczeń, co poprawia samopoczucie i ogranicza reakcje alergiczne (mniejszy ruch powietrza, mniej kurzu, roztoczy, pyłków ) . Eliminuje mostki termiczne, redukuje poziom hałasu - stanowi skuteczną izolację akustyczną, niweluje niewielkie rysy.

ESUC

SYSTEM UTRZYMANIA CZYSTOŚCI

Ekologia stała się modna. Ale jej główną zaletą jest zachowanie zdrowia. Standardowe systemy utrzymania czystości zużywają duże ilości środków chemicznych - które oprócz złego wpływu na nasze zdrowie ( bezpośrednio np. w postaci alergii ) powodują pogarszanie stanu środowiska naturalnego ( brak lub długi rozpad cząsteczek w środowisku ) i tym samym długofalowo naszego zdrowia i życia. Dzięki nanotechnologii można całkowicie wyeliminować lub poważnie ograniczyć użycie środków chemicznych do utrzymania czystości w domach, biurach, firmach itp. Dzięki temu oszczędności na zakupach tych środków są znaczące - nie licząc uniezależnienia się od systemu. Dodatkowo naturalne mechanizmy bakteriobójcze ( np. srebro ) zawarte w ekologicznych środkach powodują, że nasze zdrowie jest lepsze i zużywa się również mniej środków czystości ( rzadsze pranie ).

ES

EKOSYSTEM

Wyobraź sobie system do generowania przepływów finansowych, oparty o sztuczną inteligencję ( i.... wynalazek Tesli ) - będący jednocześnie bezprzewodowym ( nie potrzebującym zasilania z zewnątrz), zaszyfrowanym, zdecentralizowanym “ ekosystemem do przesyłu informacji w formie energii.“ - działający na całym świecie. Inaczej mówiąc Twój osobisty autonomiczny portfel, raz uruchomiony, działający bezobsługowo, przynoszący regularny dochód - poprzez informacje w formie energii, która jest towarem jak każdy inny.

...

TOP