Robert Przygoda

KONTAKT :

-
Email: office@finfreeltd.com

FINFREE LTD.
137 County Road Walton, L4 3QF LIVERPOOL, UK

Open in Google Maps
MASZ PYTANIA ? : office@finfreeltd.com
  • MY CART
    No products in cart.
  • Strona główna
  • O Mnie
    • Opinie
  • Autonomia
  • Inwestycje
  • Szkolenia
    • Szkolenia online
    • Szkolenia offline
  • Blog
  • Sklep
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Home
  • Blog
  • Artykuły
  • Dwie Prawdziwe Historie…
23 marca 2023

Dwie Prawdziwe Historie…

Dwie Prawdziwe Historie…

by Robert Przygoda / czwartek, 02 grudnia 2010 / Published in Artykuły

Pierwszy przykład (mój własny): W 1999r. kupiłem niewielką (za niewielkie pieniądze) działkę rolną kilkanaście kilometrów od miasta – na wsi. Sprzedał mi ją rolnik, który miał więcej działek do sprzedania. Cena była niewygórowana i mogłem kupić ich więcej ale szczerze mówiąc, nie bardzo wierzyłem, że kiedykolwiek dotrze tam cywilizacja . Wokół były same pola uprawne choć teren był naprwdę ładny, położony niedaleko od małego jeziorka. Nie było tam dróg dojazdowych a sama działka nie była uzbrojona. Nic na niej nie robiłem – zostawiłem ją tak jak stała (rosło na niej jeszcze jakieś zboże, które pozwoliłem rolnikowi zagospodarować). Przypominałem sobie o niej raz na rok– kiedy z gminy przychodziła informacja o konieczności zapłaty podatku rolnego (kilkadziesiąt zł na rok – śmieszne pieniądze). Możesz sobie wyobrazić, jakie było moje zdziwienie, kiedy w 2005 r. przyjechałem zobaczyć czy moja działka jeszcze istnieje i zobaczyłem coś, co mnie zamurowało. Wokoło powstało osiedle domków jednorodzinnych, gmina wyremontowała drogę główną oraz doprowadziła drogę asfaltową do działek. Na sąsiednich działkach był już prąd i woda – więc koszt przyłączenia był znikomy. W tym samym roku sprzedałem ją (nie zmieniając jej przeznaczenia – to wciąż był grunt rolny) i zainwestowałem pieniądze uzyskane z transakcji w inne przedsięwzięcie. Minęło więc 6 lat od zakupu, kiedy ją sprzedawałem. Zastanawiasz się pewnie ile na niej zarobiłem ? Ok. Podam Ci mój zysk po odliczeniu wszystkich kosztów (notariusz, przyłączenie mediów, itp.), czyli dokładnie 1000%, co daje zysk roczny na poziomie ok. 166,66 % ! Tak, zarabiałem każdego roku 1,6 razy tyle, ile zainwestowałem w tę ziemię. Zauważ, że nie wymagało to ode mnie poniesienia dużych nakładów inwestycyjnych ani wiedzy. Oto druga historia. Tym razem mojego przyjaciela: Mój przyjaciel (danych osobowych nie mogę Ci ujawnić) kupił w 2004 r. (za gotówkę) ponad 1 ha (10.000 m2) gruntów rolnych na południu Polski. Leżą one koło małej miejscowości, w bardzo urokliwym miejscu. Minęło 6 lat… W 2010 r. podzielił grunt na mniejsze działki, gdzie każda miała ok. 1000 m2 i uzyskał dla nich warunki zabudowy. W tym samym roku je sprzedał. Pewnie i tym razem zapytasz ile na tym zarobił. Otóż, po odliczeniu kosztów (notariusz, warunki zabudowy, itp.) zarobił…

10.000 % w ciągu 6 lat!

Daje to zysk roczny na poziomie ok. 1666 %! Innymi słowy zarabiał on każdego roku ponad 16 razy tyle, ile zainwestował w tę ziemię. Nie wiem, czy zauważyłeś coś, co łączy te dwie historie. Zarówno ja, jak i mój przyjaciel, nie zrobiliśmy praktycznie nic (oprócz załatwienia normalnych formalności) dzięki czemu ja zarabiałem 166% rocznie a mój przyjaciel 10 razy tyle… Nie znam instrumentu inwestycyjnego, który dawałby rokrocznie taką stopę zwrotu – jeśli Ty znasz i wiesz jak z niego korzystać daj mi pilnie znać– chętnie zainwestuję tam swoje oszczędności 🙂 Zapomniałbym o jeszcze jednej rzeczy: Gdyby mój przyjaciel znał wtedy trzecią formę inwestowania (finansowania) w grunty, którą Ty poznasz niedługo – jego zysk byłby wielokrotnie większy ! Jeżeli chciałbyś znaleźć się na moim lub mojego przyjaciela miejscu albo zarabiać jeszcze więcej, po prostu skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością pomogę Ci osiągnąć nawet lepsze zwroty z inwestycji.

Podziel się :

Podobne wpisy :

Default ThumbnailJak szukać okazji… Default ThumbnailZapis windykacyjny wchodzi w życie Default ThumbnailJak zarobiłem 1136 % w 6 miesięcy…
  • Tweet
Tagged under: grunty, inwestycje w grunty, inwestycje ziemskie, robert przygoda, treeneo, ziemia, zwrot z inwestycji

About Robert Przygoda

Inwestor, coach, przedsiębiorca, bloger, dziennikarz. Jestem wykładowcą w ASBIRO, redaktorem w Businessmann Today, pisałem dla Estate.pl i Equity Magazine. Występowałem w TV, Polskim Radiu i Rzeczpospolitej. Napisałem e-booka o finansowaniu nieruchomości. Fascynuje się alternatywnymi metodami finansowania nieruchomości i ekonomią współpracy

What you can read next

Franek z Rodziną na Swoim czyli 670 tys. rodzin z kłopotem
Grunt vs mieszkanie – czyli współczynnik $/t
Podejmowanie decyzji – czyli jak to robił Nikodem Dyzma…

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontakt

FINFREE LTD.

137 County Road, Walton,

Liverpool, L4 3QF, UK

e-mail: office@finfreeltd.com 

 

 

  • GET SOCIAL

© 2020. All rights reserved robertprzygoda.com I Regulamin I Polityka Prywatności I

TOP
Manage Cookie Consent
Aby zapewnić najlepsze doświadczenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam na przetwarzanie danych takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak zgody lub wycofanie zgody, może negatywnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Functional Zawsze aktywne
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Zarządzaj opcjami Zarządzaj serwisami Zarządzaj dostawcami Przeczytaj więcej o tych celach
Zobacz prerenecje
{title} {title} {title}